sobota, 23 września 2017

Prezentacje projektów z kategorii ogólnomiejskich z udziałem prezydenta miasta

27.09.2017 w godzinach 17-19 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Szczecina (pl. Armii Krajowej 1) odbędzie się spotkanie z Mieszkańcami Szczecina, na którym prezentowane będą zadania zgłoszone w ramach sbo 2018 w kategorii zadań ogólnomiejskich.

Aby podnieść rangę tego spotkania weźmie w nim udział sam prezydent miasta Piotr Krzystek (informacja ta jest nieoficjalna).Nie mogę jednak przemilczeć faktu, że o harmonogramie spotkań urząd miasta poinformował Mieszkańców dopiero 11 września 2017, czyli ledwie na 2 dni przed zaplanowanym na 14 września 2017 pierwszym spotkaniem w dzielnicy Prawobrzeże.

Wielu wnioskodawców było tą informacją zaskoczonych. Część z nich miała już inne plany w tym czasie, a część nie zdążyła nawet przeczytać maili. W związku z tym wnioskodawcy Ci nie pojawili się na spotkaniu zapowiedzianym przez urząd niemalże z dnia na dzień.

Nawet jeżeli ktoś odczytał maila i w wyznaczonym terminie nie miał innych obowiązków lub miał możliwość ich odwołania, to wyznaczanie mu z góry ledwie 2-dniowego terminu na przygotowanie się do prezentacji, także jest absolutnie nie do przyjęcia.

W przypadku mojego projektu ogólnomiejskiego sytuacja wygląda lepiej, jednak do dnia ogłoszenia harmonogramu tych spotkań, też nie byłem pewien, czym zaskoczy mnie urząd. Było tak, bowiem na początku września zaplanowałem sobie urlop od 1 do 14 października. Część spotkań z Mieszkańcami urząd miasta wyznaczył właśnie na początek października. Wynika z tego, że miałem szczęście, a inni mieli pecha…

Nie. Niestety nie jest to kwestia niczyjego pechu ani szczęścia, ponieważ na przygotowanie harmonogramu oraz sposób o nim poinformowania Mieszkańców miał wpływ wyłącznie urząd miasta.

Na koniec wyłącznie retorycznie zapytam, czy jest jeszcze sens by wskazywać już któryś raz z rzędu urzędnikom, że w innych miastach w Polsce cały harmonogram budżetu obywatelskiego podawany jest Mieszkańcom do wiadomości z wielomiesięcznym wyprzedzeniem?

1 komentarz: