wtorek, 20 czerwca 2017

Ile czasu urząd miasta Szczecina możne odpowiadać na proste pytanie ws. sbo 2018?

Tydzień temu zadałem urzędnikom pytanie, w jaki sposób oznaczyć lokalizację zadania w przypadku jego realizacji na większym obszarze lub kilku lokalizacjach.

W budżetach obywatelskich innych miast istnieje możliwość zaznaczania kilku lokalizacji lub powierzchni. 
Przykłady z Wrocławia: 
 1. https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/wbo2016/projekty-2017/projekt,id,1
 2. https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/wbo2016/projekty-2017/projekt,id,3
 3. https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/wbo2016/projekty-2017/projekt,id,28

Na odpowiedź czekam już tydzień i nic. Czy tak trudno jest odpisać, że pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu - albo, że nie - nie będzie możliwości wskazania obszaru lub więcej niż 1 lokalizacji? To raptem 1 zdanie.

Nie zadałem nie wiadomo jak trudnego pytania wymagającego konsultacji z 10 urzędnikami przez 10 dni. Jeśli tak wygląda udzielanie odpowiedzi na proste pytania, to można sobie wyobrazić, co będzie w przypadku, gdy urzędnicy staną przed trudniejszymi kwestiami. Zapowiada się powtórka z sbo 2017 ? :/

Dla porządku zacytuję komunikat z oficjalnej strony sbo 2018: sbo.szczecin.eu/faq.html

Często zadawane pytania - FAQ
Przedstawiamy Państwu zbiory często zadawanych pytań i odpowiedzi.
 Poniżej znajduje się formularz który pozwala zadać nam pytanie. 
Na każde pytanie postaramy się niezwłocznie odpowiedzieć.
W związku z powyższym, do urzędników skierowany został poniższy oficjalny wniosek. Mam nadzieję, że urzędnicy się obudzą i w końcu na poważnie i bez opóźnień zajmą się sbo.


Na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej proszę o informację w postaci tabelarycznej o tematach i treściach pytań kierowanych na adres sbo2018@um.szczecin.pl oraz zadawanych przez formularz sbo.szczecin.eu/faq.html, a także o datach ich przesłania przez pytających, datach udzielenia na nie odpowiedzi i liczbie dni, po której to udzielenie odpowiedzi nastąpiło. W razie, gdyby nie udzielono odpowiedzi proszę wskazać, że odpowiedź nie została dotąd udzielona, podać tego przyczynę i wskazać, czy urząd poszukuje wciąż odpowiedzi na zadane pytania, czy też dane pytanie zostało ostatecznie pozostawione bez odpowiedzi - proszę wówczas o informację, czy pytający został o tym powiadomiony.


--
Podpis niewymagany

Temat:
Re: Odpowiedzi na pytania zadawane przez formularz sbo.szczecin.eu/faq.html
Od:
Adam KG (adamkgalias-sbo2018@yahoo.pl)
Do:
sbo2018@um.szczecin.pl; dwacin@um.szczecin.pl; (zastępca prezydenta Szczecina m.in. ds. sbo)
Data:
poniedziałek, 2017-6-19


Chciałbym ponownie przypomnieć o zadanym przeze mnie pytaniu.

Mija już tydzień, a nawet przybliżonej odpowiedzi / zajęcia w stanowiska urzędu w sprawie jak dotąd brak.

Czy w konkretnym przypadku realizacji zadania na 5 osiedlach (np. zakup książek do bibliotek), należy wskazać losowo jedno z nich?

--
Adam Kopciński-Galik


Od: Adam KG <adamkgalias-sbo2018@yahoo.pl>
Do: "sbo2018@um.szczecin.pl" <sbo2018@um.szczecin.pl>
Wysłane: środa, 2017-6-14
Temat: Odpowiedzi na pytania zadawane przez formularz sbo.szczecin.eu/faq.html

Dzień dobry

Wczoraj [13 czerwca 2017] zadałem pytanie o treści: "Jak zaznaczyć powierzchnię? Zadania mogą być realizowane na większym obszarze lub kilku lokalizacjach. Wskazanie jednego punktu będzie bardzo mylące." poprzez formularz https://sbo.szczecin.eu/faq.html

Proszę o odpowiedź na zadane pytanie oraz o informację, w jaki sposób odpowiedzi udzielane są, jeśli osoba zada pytanie wyłącznie poprzez ww. formularz, w którym nie ma pola z pytaniem o adres. Czy odpowiedzi te pojawiają się na ww. stronie z zadawanymi pytaniami i po jakim czasie?


--
Adam Kopciński-Galik

3 komentarze:

 1. Te nieodpowiadanie na czas jest strasznie irytujące. Oby się poprawili pod tym względem!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na ostatnim utajnionym I posiedzeniu zespołu opiniującego zadania (nieoficjalna nazwa odrzucającego zadania :) p. kierownik BOP Paweł Szczyrski prosił mnie, żeby nie składać wniosków w trybie ustawy o dostępie do inf. publicznej, bo zajmuje im to czas, urzędnicy mają dużo obowiązków i w ogóle i żebym pisał zwykle maile albo dzwonił :) [Za 1-2 dni opublikuję notkę o tym posiedzeniu...]

   W każdym razie gdy napisałem wniosek w trybie udip. reakcja była natychmiastowa. W kilka godzin! Zwykłe maile nic nie dawały.

   A kolejne II posiedzenie zespołu - mimo, że zwracałem na to uwagę, aby była o nim informacja w BIP - oczywiście nadal jest utajnione. Mieszkańcy nie wiedzą kiedy i gdzie zespół się spotyka. A kierownik BOP obiecywał, że II posiedzenie już na pewno będzie zapowiedziane w BIP albo na stronie sbo.szczecin.eu. Nic z tego :/

   To nowa jakość w SBO, bo do tej pory wszystko odbywało się jawnie. Z-ca prezydenta dr Daniel Wacinkiewicz na tym I utajnionym posiedzeniu stwierdził, że podobno urząd wyciągnął wnioski z poprzednich edycji :) Widzimy właśnie, jakie to wnioski :)

   Nagrań też nie będą udostępniać... bo nie będą już nagrywać. Problem z głowy :)

   Usuń
  2. W końcu jest powiadomienie, na 2 dni przed posiedzeniem, gdy termin był już znany w czwartek w ubiegłym tygodniu :/ Informacja ta jednak wprowadza w błąd, bowiem tego co opisano niżej dotyczyło I posiedzenie...

   http://bip.um.szczecin.pl/konsultacje/chapter_116229.asp

   II Posiedzenie Zespołu Opiniującego SBO 2018

   Szanowni Państwo,

   W czwartek 24 sierpnia br. odbędzie się II posiedzenie Zespołu Opiniującego dotyczące wniosków złożonych do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Początek spotkania godzina 17.00, w sali 161 Urzędu Miasta Szczecin (wejście prezydenckie). W przypadku braku kworum drugi termin rozpoczęcia posiedzenia ustalony został na godzinę 17.15.

   Na posiedzeniu zespół zajmować się będzie sprawami proceduralnymi oraz pierwszym pakietem projektów.

   Informujemy, że w dniu 17 sierpnia odbyło się I posiedzenie Zespołu, którego celem było omówienie zasad pracy zespołu w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

   Informacja o wytworzeniu danych Poprzednie wersje danych
   udostępnił: Biuro ds. Organizacji Pozarządowych, wytworzono: 2017/08/22 13:16:15, odpowiedzialny/a: Marta Kaszubowska , wprowadził/a: Marta Kaszubowska, dnia: 2017/08/22 13:16:14

   Usuń