niedziela, 23 października 2016

Na czym powinno polegać ocenianie i opiniowanie zadań w SBO?

Ponieważ przez kilka początkowych dni z powodu błędu nie można było składać swoich uwag do SBO 2017 poprzez formularz na stronach bip.um.szczecin.pl, część z nich przesłałem do urzędu drogą mailową. Nie wiadomo przy tym ile osób próbowało nieskutecznie zgłaszać swoje uwagi, ponieważ w trakcie przesyłania uwag nie wyświetlał się żaden komunikat błędu. No ale tak to jest, gdy urząd zleca wykonywanie dodatkowych funkcji informatykom w ostatniej chwili. Nie da się jednocześnie zrobić tego szybko, dobrze i tanio. Dotychczas przecież wystarczał urzędowi standardowy mail sbo2017@um.szczecin.pl. Na szczęście po moim zgłoszeniu informatycy szybko poprawili błąd.

Gdy już formularz zaczął działać, okazało się że wprowadzono do niego ograniczenie długości treści uwagi i musiałem podzielić ją na 3 części. Kontrowersyjne jest także wymaganie przez urząd podawania imienia i nazwiska, skoro w ramach konsultacji społecznych niedopuszczalne jest pozyskiwanie danych osobowych i uzależnianie od tego prawa, do wypowiedzi mieszkańców.

Poniżej przesłane do urzędu moje oczekiwania i uwagi odnośnie oceniania zadań w tzw KOZach (urzędowych kartach oceny zadań) i ich opiniowania przez tzw. Zespół Opiniujący.

Zaznaczę tutaj, że nie miały dla mnie żadnego znaczenia moje subiektywne odczucia związane ze zgłoszonym zadaniem i odnosiłem się wyłącznie do kwestii merytorycznych. Osobiste odczucia należy pozostawić mieszkańcom, nie odbierając im z góry prawa do samodzielnego decydowania.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz